Kategoriler
İstanbul Asansorlu Nakliyat

İstanbul Evden Eve Nakliyat

İstanbul Evden Eve Nakliyat,Yük Kaldırma ve Taşıma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşe Başlamadan Önce İşin Planlanması Şart
Çalışanların yükü doğru taşıyabilmeleri için dikkat etmeleri gereken bir çok nokta bulunmaktadır. Özellikle ağır yükler kaldırılmadan önce işin planlanması gerekir. Yükün nereye konacağı, taşıma yolunda bir engelin olup olmadığı belirlenmeli; çok ağır veya şekli yalnız taşımaya uygun olmayan yükler için yardım istenmelidir.

Yük Kaldırma ve Taşıma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Taşınan ağırlık mutlaka vücuda yakın tutulmalıdır. Ağırlık kaldırılırken ve taşınırken sırt ve bel kasları değil bacak ve kalça kasları kullanılmalıdır. Bacak omuz genişliğinde açılmalı, yük araya alınmalı ve sıkıca kavranmalıdır. Kollar ve dirsekler vücuda olabildiğince yakın tutulmalı, dizler ve kalça beli düz tutabilecek şekilde bükülmelidir. Yük taşınırken asla belden dönüş yapılmamalı, yön değiştirilecekse ayaklar üzerinde tüm vücut birlikte dönmelidir. Yük indirilirken de aynı prensipler tersi sırayla uygulanmalıdır. Taşıma yerine çekme ya da itme yapılabilecekse tercih edilmelidir. Uygun olduğunda itme ilk tercih olarak düşünülmelidir. Yük kaldırırken yavaş ve temkinli hareket edilmeli, ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Kaldırma esnasında karın kasları kasılarak karın ve sırt adelelerinin omurgayı desteklemesi sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki yük taşımaları sırasında görülen yaralanmalar yükün ağırlığından çok yükün yanlış şekilde taşınmasından kaynaklanmaktadır.

Yük Kaldırma ve Taşıma Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Kollar ve dirsekler vücuda olabildiğince yakın tutulmalı, dizler ve kalça beli düz tutabilecek şekilde bükülmelidir. Yük taşınırken asla belden dönüş yapılmamalı, yön değiştirilecekse ayaklar üzerinde tüm vücut birlikte dönmelidir. https://www.istanbulasansorlunakliyat.com/

Yazar admin

İstanbul Evden Eve Nakliyat
İstanbul Evden Eve Nakliyat; geniş araç filosu ve %100 müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, ücretsiz garantili taşıma hizmeti vermektedir.

Evden eve nakliyat işleminde, belirttiğiniz saatte ekserimiz evinize gelerek eşyalarınızın sigorta değerini belirler, evinizin durumunu kontrol eder, ambalaj & paketleme materyali seçimini yaptıktan sonra eşyalarınızın hangi sistemle taşınacağına karar verir. Hazırladığı rapor doğrultusunda görev dağılımını gerçekleştirilir. Eksilerimizin direktifleri doğrultusunda personellerimiz, eşyalarınızın uygunluğuna göre ambalajlama yaparak hava kabarcıklı naylonlarla paketleme işlemine geçer. Daha sonra eşya yoğunluğuna uygun araç belirlenerek yükleme işlemi gerçekleşir.